Отдавна беше поставено началото на приятелството между двете ловни дружини – великотърновската „Ивайло”, в която членуват ловци от Шереметя и Малки чифлик, и тази в с. Овча могила, Свищовска община. Обикновено търновци ходят в полето за пернат дивеч, а свищовлии гостуват по време на ловни излети за диви прасета. Този път председателят на дружината в Овча могила Енчо Атанасов доведе със себе си двама ловци от Свищов, към тях се присъединиха и други двама от дружината в полскотръмбешкото село Обединение.
Имаше слука за участниците в този ловен излет – падна над 170 кг глиган. Някъде след обяд двете кучета – курцхар и барак на Христо Русев от дружината в с. Обединение, откриха дивеча и Йордан Йорданов от Свищов го повали с един изстрел. Едно от кучетата беше ударено леко, нищо сериозно, и всички останаха доволни от този лов, особено свищовските гости.
„В Овча могила нямаме слука с дивите прасета, защото царевицата още не е прибрана и животните се крият в нея.” – обясни Енчо Атанасов.