ЯЗОВИР „ИСКЪР“
Сомовете се раздвижиха и доста любители на тролинговия риболов потвърдиха за хващани мустакати хищници. Масовите попадения обаче са на така наречените трапезни сомчета докъм 3-4 кг, рядко излиза нещо по-едро. От брега ловят предимно платики, но по-едрите риби се изтеглиха навътре и са трудни за достигане. При плувдакжийски риболов преобладават платички до 200-300 г и средни по големина бабушки.
ЯЗОВИР „ДУШАНЦИ“
Неголеми шарани от кило докъм две са хващани в последните седмици по средногорския язовир и това е най-интересно откъм новини. Става дума за дънен риболов, въпреки ограничените места за бивакуване по бреговете. Плувкаджиите имат други приоритети – платики и бабушки, в краен случай уклеи. Спинингисти замятат и за щука, но все още няма кой знае какви резултати. И този язовир спада, но не чак с драстични темпове.
ЯЗОВИР „МАНДРА“
Каракуди и то предимно едри са били атракцията в улова на проведено наскоро частно плувкаджийско състезание. По стената, където често се застояват и любители риболовци, може да се получат изненадващо добри резултати и дори да има разнообразие откъм мирни риби. Освен каракудите, най-вероятно ще се хванат и платики, бабушки, слънчевки, попчета. Е, ще има и костури, те също налитат на вездесъщите бели червеи.
ЯЗОВИР „ДЯКОВО“
Изненадващо силен риболов с приоритет в улова на морунаши са направили наскоро пернишки рибари, ловили на плувка с щеки. Но в типичния за този язовир стил, само няколко дни по-късно са останали разочаровани от безрибието, при сходно време и на същото място. Тогава само единични костури са спасявали скуката.
ЯЗОВИР „МАЛЪК БЕГЛИК“
Щукари често залагат въдици на „Малкия Беглик“, където хищникът се завъди най-рано от всички околни родопски язовири. Най-упоритите съумяват да прилъжат някоя „тигрица“, други си тръгват без успех. Щуки вече има и в „Големия Беглик“, така че и там се виждат характерно бялкащите се тапи на заложените въдици. Масово се хващат хищници до кило, рядко нещо отгоре.
РЕКА ТУНДЖА
Рибите все още са си в летен режим на поведение и кълването се съсредоточава в ранните сутрешни и късните вечерни часове. Ловят се основно морунаши и кефали в долното течение след Елхово, ако ще се залага на традиционния плувкаджийски риболов с регулярно подхранване на мястото. Преобладават обаче риби от средна големина. Местни експерти ловят шарани и сомове, но при тях подходът е съвсем различен.