ЯЗОВИР „ГОРНИ ДЪБНИК“
Толстолобите, които се ловиха целенасочено на язовира през цялата ранна есен на дънни въдици, вече се отдръпнаха. Сега излизат редки, но пък само едри платики по 1,5-2 кг. Едни ги възприемат като бонуси, други не са във възторг от изявите им, очаквайки по-стойностни риби. От брега става риболов, като все по-често вниманието се насочва към костурите и така ще е до най-късна есен.
ЯЗОВИР „ШИРОКА ПОЛЯНА“
И на родопския язовир шоуто в риболова е дело основно на костури. Пасажите вече се групират в по-дълбока вода и ако се напипат става много силен риболов. Замята се основно на плувка, като живата рибка е голям деликатес и се атакува незабавно. С нея се хващат предимно по-едри костури. Разнообразие може да се получи с улов на бабушки, но те играят второстепенна роля. Повече перспективни места за риболов има по бреговете край пътя за Кавал тепе.
ЯЗОВИР „ТИЧА“
Като че ли има някакво затишие в риболова, което е необяснимо предвид меката есен. Все пак обяснението е, че нивото спадна драстично и това кара рибата да се оттегли навътре в дълбока вода. Каракудите излязоха от играта, но платики и бабушки все още се ловят от брега. Има някои попадения на бели риби, но като цяло хищниците също са лениви и не може да се разчита на сигурен улов.
ЯЗОВИР „ДИКАНИТЕ“
Риболовците са свикнали да свързват този язовир с добрата популация от морунаш, но и това лято считаната за основна риба там разочарова. Много редки морунаши и то за кратки периоди на ранина и по свечеряване. Последните вести са за хващани костури от средна големина – на плувка, на бели червеи. Водата се е отдръпнала, но не драстично.
РЕКА ОГОСТА
Реката доста изтъня при продължителното засушаване в Северозападна България и риболовът е труден и несигурен. Майсторите упорито преследват бели мрени, засега с променлив успех. В долното течение се чува за хващани щуки, като този риболов е традиционен там. Уточняваме, че влезе в сила забрана за улов на балканска пъстърва, която се подвизава в обширни участъци по горното течение.
РЕКА ВИТ
И тази река е маловодна, а рибата групирана само по някои по-дълбоки вирове. Плевенчани се хвалят с уловени неголеми бели мрени и скобари по цялото продължение от града до старото корито при с. Опанец. Работят на плувка, с бели червеи за стръв.