Малко лого НЛРС-СЛРБ
Търсене
Close this search box.
НЛРС "Съюз на ловците и риболовците в България"
Търсене
Close this search box.

Черни лешояди ще внасяме от Испания

България ще внесе от Испания черни лешояди. Целта е да бъде подобрена популацията на този вид птици у нас, съобщиха еколози пред БНР.

Ивелин Иванов от сдружението “Зелени Балкани” направи сравнение с белоглавите лешояди, които за 25 години са се увеличили 10 пъти в Източните Родопи. Затова, по думите му, се налага и помощ за двойките черни лешояди.

На Балканите има едно единствено място, където все още може да бъде видян, това са Източните Родопи, българо-гръцката граница, в района на Ивайловград, Маджарово. За съжаление от 20 години, че и повече, си стоят 20 двойки.

Затова ще се наложи да внесем отново птици от единственото място, където ги има в естествената им среда – Испания. Предвиждаме да внесем 48 птици, обясни Ивелин Иванов от сдружението “Зелени Балкани”.

РЕКЛАМА

Facebook
Twitter
LinkedIn

Сходни публикации

Реклама

ЛОГО - СЛРБ