Малко лого НЛРС-СЛРБ
Търсене
Close this search box.
НЛРС "Съюз на ловците и риболовците в България"
Търсене
Close this search box.

Черноморец става рибарски център

     Рибата, която се хваща в нашия район от Черно море, трябва да минава през рибарското пристанище в Черноморец. Това каза кметът на Община Созопол Панайот Рейзи по време на официалното откриване на пристанището, предаде репортер на Радио „Фокус”- Бургас.

   „По европейските директиви, тук за нашия регион, трябва да влиза всичката риба, която се хваща в Черно море. Все още не са уточнени нещата и правилата не са наложени, но натам вървят”, коментира Рейзи.

   По думите му в този програмен период се предвиждат за изграждане още 2 до 3 пристанища. „Едно от тях е заложено да се случи в Созопол, като сме на етап проектна подготовка”, обясни кметът на Созопол.

  Панайот Рейзи отбеляза, че все пак всичко това е свързано с подготовка на необходимата документация и ще чакат следващата година програмата “Рибарство и аквакултури” да бъде отворена за кандидатстване.

 

 

 

РЕКЛАМА

Facebook
Twitter
LinkedIn

Сходни публикации

Реклама

ЛОГО - СЛРБ