Малко лого НЛРС-СЛРБ
Търсене
Close this search box.
НЛРС "Съюз на ловците и риболовците в България"
Търсене
Close this search box.

Финландия стана световен шампион на лед

След като стана ясно, че за­ради меката зима и липсата на лед Литва няма да може да из­пълни ангажиментите си по ор­ганизацията на тазгодишното световно първенство, домакин­ството спешно пое Финландия. Общо 13 отбора се явиха на леда на езерото Валватус, за да премерят сили в единстве­ната изцяло зимна риболовна дисциплина – на лед. Нашият национален тим беше прину­ден да откаже участие, заради непосилните финансови раз­ходи. Финландия се оказа из­ключително скъпа дестинация и като полети, и като престой, и като превоз на място. Всичко това трябваше да се поеме от самите състезатели и на прак­тика ни спря от участие, въпре­ки проведената подготовка и съобразяването на вътрешния календар с присъствието ни на мондиал.

На финландския лед амби­ции за световна титла и челни позиции изявяваха вечните фаворити от Русия, Украйна, Беларус, миналогодишни­те шампиони Литва, както и скандинавските страни. През първия състезателен ден бит­ката беше много ожесточена и това личи от резултатите: три отбора финишираха с по 20 наказателни точки, а само уло­вената риба ги подреди така: 1. Финландия, 2. Русия, 3. Украй­на. От втора позиция дебнеха отборите на Беларус, Литва, Норвегия.

През втория манш обаче домакините демонстрираха още по-силна игра, наложиха превъзходство (нали у дома и стените помагат) и не оставиха никакви надежди за преслед­вачите. С две секторни победи и челни места за останалите си състезатели, те взеха победа в турнира и с 38 наказателни точки заслужено ликуваха като световни шампиони за 2020 го­дина. Втори с 43 наказателни точки са руснаците, а трети с 49 наказателни точки останаха украинците. Челната шестица допълват отборите на Литва, Латвия и Норвегия.

Индивидуален световен шампион с две секторни побе­ди стана Хари Никула от Фин­ладния. Втори се нареди Вита­лий Стадниченко от Украйна, а трети е Раймонд Кинертс от Литва.

РЕКЛАМА

Facebook
Twitter
LinkedIn

Сходни публикации

Реклама

Реклама

ЛОГО - СЛРБ