Малко лого НЛРС-СЛРБ
Търсене
Close this search box.
НЛРС "Съюз на ловците и риболовците в България"
Търсене
Close this search box.

ЛРД-Момчилград – 200 кг глиган падна след майсторска гонка

момчилград лов

Благодарение на упорита­та гонка на гоначите Мехмед Бахтияр, Мустафа Ахмед, Ай­хан Ибрахим, Ахмед Халил и Месут Ибрахим и техните от­лични кучета ловецът Айдън Ибрям от ЛРД-Момчилград отстреля дива свиня над 200 кг, с глиги дълги 26 см, на възраст около осем години.

Необичайната слука, с която дружината се гордее, се случи на 18 октомври в ловище Манчево. Огромната свиня е наричана от ловците „Царят на Дамбалъ”.

Това е петото животно, отстреляно от дружината от началото на новия сезон за групов лов на дива свиня.

ЛРС-Антоново – Отлично начало на сезона за дива свиня в „Тузлука“

Принос за необичайната слука на 18 октомври имат всички, участвали в ловния излет. Резултатът се дължи на добрата дисциплина и до­брото разпределение на ло­вците по пусиите, направено от председателя на дружина­та Кънчо Желев. Той е доай­енът на председателите на ловни дружини в Източните Родопи.

По неговите думи за сега всичко върви добре. Стрикт­но се спазват изискванията във връзка с африканската чума по свинете. До момента на територията на ЛРД-Момчилград не са установени случаи на заразени диви свине.

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ И ВЪВ FACEBOOK !

РЕКЛАМА

Facebook
Twitter
LinkedIn

Сходни публикации

Реклама

Реклама

ЛОГО - СЛРБ