Търсене
Close this search box.
НЛРС "Съюз на ловците и риболовците в България"
Търсене
Close this search box.

ЛРД-Студена – Добър старт за най-голямата дружинка в Пернишко

Добър старт на ловния сезон за най-голямата дружинка в Пернишко – 35-та в с. Студена. Изобилните валежи тази година задържаха пъдпъдъка в района. Има и достатъчно житни блокове, макар че не са определящи за земеделието тук. Заедно с добре обучените ловни помощници, природните дадености доведоха до отлична слука на първия излет в местностите “Пачови ливади”, “Кръста” и “Шамако”.
Най-точен се оказа мерникът на Йордан Гербин, който улучи 14 пъдпъдъка. “Това не можеше да се случи без прекрасното ми куче Хачи”, казва ловецът. Той се грижи девет години за верния си приятел. Самият Гербин от 13 години е ловец.
С десет пъдпъдъка си тръгна Виктор Дейов. Слуката не подмина и триото Кирил Кирилов, Робертино Кирилов и Веско Иванов, които заедно регистрираха отстрел от 19 птици. Затова се постараха и двете кучета Бруно, порода курцхар, и епаньол бретонът Рони.

откриване студена

След края на ловните излети по традиция всички се събраха на овчи курбан за здраве на ловната хижа в м. “Крапец” над  язовир “Студена”.
В 35-та ЛРД членуват 80 ловци. Те стопанисват над 5 000 хектара ловна площ.

Ася Асенова

 

РЕКЛАМА

Facebook
Twitter
LinkedIn

Сходни публикации

Реклама

Сдружение/сдружения свързани с новината

Ловно-рибарско сдружение Перник – гр. Перник
Пощ. код: 2300
Телефон: 60-31-35
Мобилен: 0893 341 997

Реклама

ЛОГО - СЛРБ