Малко лого НЛРС-СЛРБ
Търсене
Close this search box.
НЛРС "Съюз на ловците и риболовците в България"
Търсене
Close this search box.

Некачествена риба на немския пазар

Експерти от Федералното управление за защита права­та на потребителите в Германия предупреждават за опасна тенденция. В някои области морските риби се обработват с нитрати, за да им се придаде характерен червеникав цвят и да се възвърне свежестта им. Същевременно така годността им се удължава с до два месеца.

Вече са засечени нарушения с „боядисване“ на риба тон в Хамбург, в областите Долна Саксония и Северен Рейн-Вест­фалия. Изследваното в лаборатория рибно месо е било до­пълнително обработвано, като на практика са заобиколени въведените правила и норми в страната. Става дума за голе­ми количества, общо към 10 тона риба, които вече са иззети от магазинната мрежа.

Засега няма данни за отравяния сред населението, но вла­стите са нащрек и са готови да реагират, ако се получи такъв сигнал. Все пак това е Германия и всякакви подмолни тър­говски трикове са обречени да бъдат разкрити и прекратени своевременно.

Припомняме, че подобна търговска практика вече беше ус­тановена и в други страни от Евросъюза – Испания, Франция.

РЕКЛАМА

Facebook
Twitter
LinkedIn

Сходни публикации

Реклама

Реклама

ЛОГО - СЛРБ