ЛОГО - СЛРБ
НЛРС "Съюз на ловците и риболовците в България"

Български триумф на турнира по спининг Trout Union Cup

Български триумф на турнира по спининг Trout Union Cup

Спинингистите от първия отбор на България постигнаха триумфална победа в турнира по риболов на пъстърва с изкуствени примамки Trout Union Cup 2018, който се проведе на река Въча край с. Михалково. Общо 14 отбора от 8 държави мериха сили в престижната надпревара, която по всеобщо мнение не отстъпва по класа на световните първенства в тази дисциплина.

Нашият тим зае първо място в отборното класиране, а Георги Гетов спечели шампионската купа в индивидуалното. Пръв подгласник е съотборникът му Тодор Костадинов. На почетната стълбица след нас се качиха отборите на Чехия и Хърватия.

Организаторите отчетоха много силен риболов за всички участници, с общо 2593 уловени пъстърви, средно по 47 риби на състезател.

Повече подробности за турнира може да прочетете в бр. 40 на „Рибар“, който излиза като приложение на в. „Наслука“.

РЕКЛАМА

Facebook
Twitter
LinkedIn

Сходни публикации

Реклама

ЛОГО - СЛРБ