Спокойно и отговорно премина общото отчетно събрание на ЛРС-Силистра. В първата година на втория си мандат председателят инж. Орлин Николов отчете успехите, но не подмина и някои негативи, които, ако се преодолеят, резултатите биха били още по-добри. „Дейността ни се осъществява с доброто взаимодействие с областната администрация, областната дирекция на МВР, ДГС-Силистра, РДГ- Русе и с пълната подкрепа на общините Силистра, Ситово, Алфатар и Кайнарджа. В сдружението ни членуват 1165 ловци, организирани в 32 дружинки, като през миналата година дойдоха нови 50 души, които завършиха успешно курса за ловци, но незаетите места са близо 430. Разполагаме с 32 ловни района с обща площ 111 522 ха“, изтъкна докладчикът.
През изминалата година сдружението е сбъднало мечтата си с изграждането на чудесното съоръжение на стрелбищния комплекс, където освен обучение на новите ловци и подготовката на ветераните, се проведоха и 2 състезания по ловна стрелба в дисциплината „Скийт“. Стрелбището започна да функционира от юни м. г. и се взе решение за свободно ползване срещу заплащане, като общо приходите за краткия период са 1165 лв., изтъкна докладчикът. Много успешно са преминали и състезанията по кинология. По правилата на „Свети Хуберт“ през октомври е преминало националното състезание в района на с. Калипетрово.
„Финансовото ни състояние е добро, отчетността се води съобразно законовите разпоредби, на депозит в банките имаме над 101 хил. лв., а постигнатият размер на приходите е в размер на 128 хил. лв. Успехите идват само когато сме единни и сплотени. Ловът и общуването с природата и приятелите е малко бягство от всекидневието, от напрежението и нагнетените страсти на живота. Ловът е много повече от спорт, той е любов към природата, към животните, уважение и другарство между ловците“, каза инж. Орлин Николов.
След доклада имаше и изказвания на делегати от отделните дружинки. Отново бе поставен въпросът за удължаване на срока на ловуване на водоплаващия дивеч, тъй като той идва след януари. Този лов е много атрактивен за ловците в Крайдунавска Добруджа. Обсъдиха се и въпросите за африканската чума по дивите прасета, а се знае, че силистренци са най-близко до Румъния, където вече има огнища и страхът е голям. Изказаха се и други мнения, насочени към подобряване на дейността и увеличаване на популацията на дивеча.