140 години организирано ловно движение
Търсене
Close this search box.
НЛРС "Съюз на ловците и риболовците в България" 140 години организирано ловно движение
Търсене
Close this search box.

Семинар на НЛРС-СЛРБ се проведе в Долна баня

На 9 ноември в Долна баня се проведе семинар на ръководството на НЛРС-СЛРБ с експертите на Националната организация.

Бе направен обстоен анализ на проведените в предходните седмици регионални съвещания със специалистите по лова на ловно-рибарските сдружения от цялата страна, на които бяха обсъдени въпросите, свързани със състоянието на дивечовите запаси и тяхното стопанисване.

Основен извод е, че има голямо разминаване в данните между таксацията, плановете за ползване и отстрела.

Отбелязано бе, че традициите в ловния спорт са запазени, сдруженията са стабилни във финансово отношение, което ги прави силни и независими.

Отчетен бе и фактът, че ако с регулирането на хищниците, като фактор, който влияе негативно на дивечовите запаси, ловните дружини се справят, то работата със земеделските производители не е на необходимото ниво и аграрната дейност нанася големи щети на местообитанията на  дивеча в цялата страна.

РЕКЛАМА

Facebook
Twitter
LinkedIn

Сходни публикации

Реклама

ЛОГО - СЛРБ