Малко лого НЛРС-СЛРБ
Търсене
Close this search box.
НЛРС "Съюз на ловците и риболовците в България"
Търсене
Close this search box.

Злосторници отсекоха 160 овощни дръвчета в градината на председателя на ЛРС-Брезник

председателя брезник

Неизвестни злосторници са отсекли 160 дръвчета от овощната градина на председателя на ЛРС “Сокол” в Брезник д-р Валери Величков. Дървосекачите извършили престъплението в края на февруари. Градината, която е от сини сливи, се намира в края на гр. Брезник, в посока към гр. Батановци.

Д-р Величков се грижил за дръвчетата в продължение на 11 години. Той не e ползвал субсидии, защото практикувал овощарството като хоби.

председателя брезник

Пред екипа на БТВ, д-р Величков сподели: “Това нещо е направено по поръчка. Посадих си дръвчета и си ги гледах като малки деца. Станаха големи и смело мога да кажа, че това е най-добрата градина в региона. Мъчно ми е още да ги изкарам, нека още малко да постоят така да ги погледаме като паметник. Нямам никаква представа кой, защо, с каква цел го е направил”.

Д-р Величков е общопрактикуващ лекар и се ползва с уважение сред съгражданите си. Той е сигнализирал освен местното Районно управление и Районна прокуратура, също и главния прокурор Иван Гешев.

Сред хипотезите за наглото посегателство е и евентуален конфликт на председателя на ЛРС-Брезник с бракониери.

Ася Асенова

РЕКЛАМА

Facebook
Twitter
LinkedIn

Сходни публикации

Реклама

Реклама

ЛОГО - СЛРБ